Рівень води у Пруті піднявся на метр і продовжує зростати

Станом на сьогоднішній ранок рівень води у річці Прут на Буковині піднявся на один метр і продовжує зростати.

Про це кореспонденту ІА АСС повідомили у Чернівецькій РДА.

«Зараз Прут піднявся приблизно на метр, Сірет на пів метра, а Дністер поки тримається на тому ж рівні, хоча вода вже помутніла і розуміємо, що буде підніматися. Наприклад, в межах нашого села Дубівці звичайний рівень води у Пруті становить 260 сантиметрів, а зараз він уже піднявся до 360 сантиметрів. Але це не критичний рівень води, поки що загрози підтоплень немає», - розповіла начальниця відділу з питань цивільного захисту Чернівецької РДА Антоніна Запаранюк.

За її словами, синоптики прогнозують протягом сьогоднішнього дня продовження грозових дощів, а відтак і підняття рівня води у річках Буковини. Зокрема, на сьогодні очікують підняття від 0,5 до 1,5 метра над теперішнім рівнем у річках Карпат в межах Чернівецької області із виходом води на понижені ділянки заплави річок. Рівень небезпеки - жовтий.

Наші новини є у Facebook

Як повідомили на сторінці у Фейсбуці Басейнового управління водних ресурсів річок Прут та Сірет, проходження максимального рівня води у Пруті в межах поста Чернівців очікують вночі 22 липня.

«Проходження максимального рівня води на р. Прут у створі гідрологічного поста Чернівці очікується вночі 22 липня висотою 1,1–1,6 м над нулем поста, максимальна витрата води прогнозується в межах 180-320 м3/сек», - зазначили у басейновому управлінні.

Наступної доби у верхів'ях басейнів Пруту та Сірету очікуються поступові спади рівнів води.