Причиною аварії на «РівнеАзоті» може бути корозія ділянки трубопроводу – Монастирський

Капітальний ремонт із заміною трубопроводів не відбувався останні десятиліття

Причиною витоку газу на ПАТ «Рівнеазот» може бути корозія ділянки трубопроводу або невідповідність матеріалів трубопроводу заявленим характеристикам виробника. Про це повідомив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський під час засідання Кабінету міністрів.

«Якщо ми говоримо про попередні причини, то саме підприємство функціонує з 1969 року. За попередньою інформацією, капітальний ремонт із заміною трубопроводів не відбувався останні десятиліття, тому попередні причини можуть бути невідповідність матеріалів трубопроводу заявленим характеристикам виробника, а також корозія ділянки трубопроводу», – сказав він.

Міністр зазначив, що остаточний висновок зробить спеціальна комісія, яка працює на території підприємства. За фактом аварії на підприємстві поліція порушила кримінальну справу.

Нагадаємо, 20 липня на підприємстві «Рівнеазот» відбулася розгерметизація трубопроводу в цеху виробництва азотної кислоти, внаслідок якої стався разовий викид нітрозних газів. Поблизу підприємства цілодобово здійснюється моніторинг стану повітря. Загрози населенню та довкіллю немає.