Фахівцям не вдалося перевірити всіх працівників «Якіторії» та «Мафії»

Загальна кількість хворих на самольнельоз та інші кишкові інфекції після харчування у харківських «Якіторії» та «Мафії» становить 90 осіб, з них 19 дітей. За даними закладів охорони здоров’я всі хворі закінчили лікування та виписані у задовільному стані. Однак, точно встановити причину масового отруєння не вдалося. Адже фахівці не змогли перевірити усіх працівників закладу на наявність інфекції в організмі. Про це повідомили у ДУ "Харківський обласний центр контролю та ПРОФІЛАКТИКИ хвороб Міністерства охорони здоров’я України".

«У 45-ти хворих діагноз сальмонельозу підтверджено лабораторно виділенням сальмонели (S.enteritidis), 45-ти хворим діагноз сальмонельозу встановлено клінічно, епідеміологічно. У 12-ти хворих виявлені інші збудники групи кишкових інфекцій. Під час розслідування достовірно встановити загальну кількість та безпосередньо працюючих осіб у закладі і провести їх обстеження не представилось можливим. Зазначене не виключає наявності серед них хворих або бактеріоносіїв сальмонельозної інфекції, тобто ймовірного джерела», - ідеться в повідомлені.

Основною причиною масового отруєння, за інформацією лабцентру, було вживання неякісного харчового продукту (суші), виготовленого в умовах незадовільного санітарного стану виробництва. Обставинами, що сприяли виникненню спалаху було недотримання вимог санітарного законодавства при приготуванні, зберіганні та реалізації готових страв (суші). Джерело інфекції не встановлено.

Підписуйтесь на наш Facebook.

Підписуйтесь на наш Telegram.