Київськими митниками виявлено двох наркокур’єрів з Бразилії з кокаїном у шлунку і картині

Київськими митниками спільно зі співробітниками СБУ в аеропорту "Бориспіль" протягом доби виявлено і знешкоджено ланцюжок міжнародного постачання кокаїну до України. 2 кг кокаїну громадяни Бразилії намагалися ввезти у власному шлунку та у картині з зображенням Божої Матері.

Обидва іноземці - 21 та 29 років - протягом доби прибули з Бразилії різними авіарейсами транзитом через Туреччину.Маючи попередню оперативну інформацію, митники застосували щодо 29-річного чоловіка особистий огляд із залученням медичного працівника. Процедура відбувалася у медичному закладі із застосуванням комп’ютерної томографії черевної порожнини чоловіка.

Наркокур’єр виявився класичним "ковтачем", який перевозить наркотики в герметичних капсулах, використовуючи для цього власний шлунок.

Вилучення 90 капсул овальної форми, які знаходилися в його кішківнику, відбувалось медикаментозним шляхом і тривало майже три години поспіль.

Вага брутто виявленого - 965 г. Згідно експресаналізатора виявлене є кокаїном. А другий наркокур’єр, 21-річний бразилець, намагався ввезти 1 кг кокаїну, приховавши його у саморобній картині з зображенням Божої Матері.

Під час митного контролю валізи юнака, на неї спрацював службовий собака Київської митниці - спанієль Бетті.

Саморобна картина 38х28х2 см із зображенням з одного боку Діви Марії, а з іншого - фотографією молодика з татуюваннями, була виявлена групою портового контролю під час огляду валізи, серед особистих речей авіапасажира.

При демонтажу картини всередині неї було знайдено схованку з прямокутним поліетиленовим синім пакетом з білою порошкоподібною речовиною вагою брутто 1 кг. Як показав експресаналізатор, виявлене є кокаїном.Таким чином, іноземці намагалися контрабандним шляхом ввезти кокаїн через аеропорт "Бориспіль".

Складено протоколи про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 МК України.Пресслужба Київської митниці Держмитслужби