Аварія на «РівнеАзоті»: в Укргідрометцентрі порадили не «купатись» дощем та використовувати парасольки

Про це повідомили на Facebook-сторінці Укргідрометцентру.

Зокрема там зазначили, що на 6 годину 21 липня жодної загрози населенню та навколишньому середовищу через хмару азоту, яка піднялась у повітря напередодні, немає.

На території населених пунктів вміст діоксиду азоту становить 0,031 – 0,074 мг/м3 (при гранично допустимій концентрації 0,2 мг/м3) та оксиду азоту 0,029 – 0,048 мг/м3 (при гранично допустимій концентрації – 0,4 мг/м3).

В Укргідрометцентрі зазначили, що у деяких районах Рівненщини після аварії на підприємстві випадали підкислені дощі. «Очевидно, що азотиста хмара в атмосферу все ж потрапила, і поступово розсіювалась і осідала локально, не поширюючись на велику відстань від місця викиду, завдяки погодним умовам на Рівненщині протягом минулої доби. Проте деяка кількість окису азоту розчинялась в атмосферній воді, знижуючи кислотність опадів на північному заході країни», ㅡ йдеться у повідомленні.

Наразі, за даними Укргідрометцентру, загрози вже немає. Проте там все ж не радять 21 липня «купатись» під дощем. Краще все ж убезпечити себе від можливих кислотних дощів під парасолькою.