Окружна прокуратура Хмельницького: перед судом постали 10 осіб за вчинення корупційних злочинів

З початку року за процесуального керівництва прокурорів розслідувано 9 кримінальних проваджень про вчинення корупційних правопорушень. Перед судом постали 10 осіб, з них 7 були службовими особами підприємств різної форми власності. Ще 25 корупціонерів понесли адміністративну відповідальність.

Такі результати роботи з протидії корупції на ввіреній території озвучили в окружній прокуратурі міста Хмельницького.

Керівник установи Іван Комар назвав декілька прикладів обвинувальних актів, направлених до суду.

Зокрема, відносно головного бухгалтера комунального підприємства, який заволодів грошовими коштами підприємства в сумі 1,2 мільйона гривень у співучасті з посадовцями ТОВ.

Також щодо колишнього юрисконсульта однієї із банківських установ, який від імені начальника відділу банку підробив лист із проханням зняти заборону відчуження нерухомого майна [1]. На підставі цього листа приватними нотаріусами із державних реєстрів вилучено відповідні записи. Результат таких неправомірних дій: нежитлове приміщення заставною вартістю понад 600 тисяч гривень, яке перебувало в іпотеці банку для забезпечення погашення кредитором грошових зобов’язань в розмірі 94 тисяч доларів США, були відчужені власником на користь третіх осіб.

Судять ще одного ексочільника комунального підприємства Хмельницької міської ради. Він, зловживаючи своїм службовим становищем, упродовж 2015-2016 років вчинив розтрату 190 тисяч гривень [2], здійснюючи оплату за товарно-матеріальні цінності (цемент, пальне) та транспортні послуги, які насправді підприємству не постачалися та не надавалися.

Розглядається і справа за фактом пропозиції та надання неправомірної вигоди працівнику поліції за уникнення кримінальної відповідальності за вчинення злочинів.

«Крім того, цьогоріч прокурори забезпечили участь у розгляді судом 49 справ про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією. У результаті - 25 осіб притягнуто до адмінвідповідальності. Ще 10 осіб за нашими документами понесли дисциплінарну відповідальність за порушення вимог фінансового контролю», - сказав Іван Комар.

[1] https://www.xm-inside.com/news/u-hmelnyczkomu-sudytymut-eks-nachalnyczyu-viddilennya-banku-za-oborudky-z-kvartyroyu/

[2] https://www.xm-inside.com/news/na-hmelnychchyni-ekskerivnyka-komunalnogo-pidpryyemstva-obvynuvachuyut-u-roztrati-190-tys-grn/