СБУ викрила агентурну мережу ФСБ РФ, яка діяла на Херсонщині

На території Херсонської області викрили агентурну мережу ФСБ Російської Федерації. Організатором мережі був колишній співробітник СБУ.

Як повідомляється на сторінці СБУ у Facebook, організатор мережі звільнився зі служби 2014 року і під час виїзду до Російської Федерації був завербований.

"Московський куратор мережі - кадровий офіцер ФСБ РФ Віталій Король, який спеціалізується на Україні. Серед інформаторів ФСБ - співробітник СБУ в Херсонській області, працівник місцевої прокуратури, співробітник поліції, посадовець Державної служби з надзвичайних ситуацій, колишній посадовець облдержадміністрації", - йдеться у повідомленні.

Спецслужбу РФ цікавила інформація про діяльність та особовий склад регіонального управління СБУ, дані про місцевих правоохоронців, військові підрозділи та органи влади. За свою діяльність резидент отримував від ФСБ щомісячну грошову винагороду, яку розподіляв між членами мережі.

Наразі проведено обшуки. Резиденту ФСБ РФ та його агенту оголошено про підозру у державній зраді. Стосовно інших членів мережі тривають слідчі дії.

Суспільне готове оприлюднити позицію підозрюваних, якщо вони або їх представники зв’яжуться з редакцією у зручний для них спосіб і час.