На Сумщині за минулу добу виявлено 31 боєприпас часів минулих війн, ще 57 знешкоджено

21 липня групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м. Ромни), проведено роботи зі знешкодження п’ятдесяти однієї 50-мм мінометної міни, ручної гранати Ф-1 та чотирьох артилерійських снарядів калібром 76-мм, 45-мм і 57-мм. Боєприпаси раніше були виявлені у лісі с. Перекопівка, що на Роменщині та м. Ромни. Небезпечні предмети часів минулих війн вивезли у спеціально відведене місце та знищили шляхом підриву.

21 липня о 13:36, до Служби порятунку «101», надійшла інформація про знайдення предмету схожого на боєприпас у полі с. Бугрувате, що на Охтирщині. Ним виявився один 76 - мм артилерійський снаряд. Небезпечна знахідка знаходилася на відстані до 4 км від житлових будинків.

Цього ж дня, о 15:00 на березі р. Ворскла, у с. Чернеччина, Охтирського району виявили одну 82-мм мінометну міну. «Відголосок» часів минулих війн знаходився на відстані 1 км від житлових будинків.

Після цього, о 16:56 в лісі с. Перекопівка, що на Роменщині, на відстані до 500 м від житлових будинків, під час додаткового обстеження території, виявили двадцять п’ять 50-мм мінометних мін та чотири артснаряди калібром 76-мм і 45-мм.

На місцях небезпечних знахідок правоохоронцями виставлено охорону, надано заявку на знешкодження до Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Рятувальники наголошують, що при знаходженні боєприпасів не можна їх навіть торкатися, а тим більше намагатися перенести. У жодному разі не користуватися поблизу засобами зв’язку, це може спровокувати вибух. Про можливу небезпеку треба повідомити оточуючих та негайно поінформувати Службу порятунку за номером «101».

Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області