Білорусу Фадєєву, який воював проти України на Донбасі, збільшили термін ув'язнення до 21 року

Про це повідомив посол України в Чехії Євген Перебийніс.

Зокрема, у вересні минулого року суд виніс рішення про 4,5 роки ув'язнення Фадєєву за звинуваченням в «участі в організованому злочинному угрупованні». Однак обвинувачення інкримінувало Фадєєву здійснення терористичного акту і вимагало для нього 15 років позбавлення волі та безстрокове ув'язнення. Тоді довести його причетність не вдалось, а сам Фадєєв стверджував, що стріляв тільки на навчаннях, але не під час реальних боїв.

Наразі Найвищий суд Праги змінив кваліфікацію злочинів Фадєєва на «тероризм у складі організованого злочинного угруповання», і присудив йому 21 рік позбавлення волі. «Системне переслідування чеськими правоохоронними органами та органами правосуддя бойовиків, які, підбурювані Росією, ступили на слизький і злочинний шлях участі у війні проти України, продовжується. Далі буде», ㅡ написав посол Перебийніс.

Іноземці серед бойовиків

Раніше в Україні вже відкрили 15 кримінальних проваджень щодо іноземців, які воювали на Донбасі з боку бойовиків. Серед них — троє громадян Киргизстану, п’ятеро громадян Боснії та семеро громадян Бразилії.

Їм інкримінують участь найманців у збройному конфлікті; умисні дії з метою зміни території України; участь у незаконних збройних формуваннях у нападі, що призвело до загибелі людей чи інших тяжких наслідків.

Іноземцям загрожує максимальне покарання у вигляді довічного позбавлення волі з конфіскацією майна або без.

Серед іноземців, які воювали на Донбасі, є й найманці російської приватної військової компанії «Вагнера». 33 найманців затримали в Білорусі 29 липня — тоді їм інкримінували дестабілізацію ситуації в країні перед президентськими виборами 9 серпня.

За даними української прокуратури, принаймні 28 із них (зокрема 9 українців) воювали проти України на Донбасі на боці бойовиків. Україна звернулася до Білорусі з проханням видати їх. Але 14 серпня Мінськ передав усіх затриманих найманців Росії. Більше про цю справу ми розповідали тут.