В Україні викрито злочинну схему з оформлення дозвільних документів морякам

Служби безпеки України блокувала шахрайську схему з оформлення дозвільних документів моряків. Протягом деякого часу Державний реєстр перебував у володінні сторонніх приватних осіб.

Про це повідомив пресцентр СБУ в четвер, 22 липня. Робота схеми приносила "дохід" зловмисникам щорічно понад 150 мільйонів доларів США. Згідно зі схемою, агенти-посередники "сприяли" регулярному отриманню підтверджень кваліфікації. Також здійснювалося несанкціоноване втручання до Державного реєстру.

Чесне проходження моряком тестування через Особистий кабінет буквально "припинялося" шляхом створення йому штучних перешкод. Перешкоди містили затягування термінів видачі сертифікатів, а також спотворення результатів тестів.

Таким чином, зловмисники "мотивували" моряків вдаватися до корупційної схеми. У вигляді "заохочення", моряку не потрібно було особисто відвідувати навчальні центри, курси або проходити медичні обстеження.

Вартість послуги сягала 3-8 тисячі доларів залежно від посади моряка. СБУ також з'ясувала, що до схеми були залучені ряд колишніх і чинних посадових осіб Державної служби морського і річкового транспорту України та інспекції з питань підготовки та дипломування моряків. Держреєстр, при цьому, був під контролем у третіх осіб, які мали доступ до цих ресурсів.

Повідомляється, що аферисти відкрили кілька груп в різних месенджерах, де координували свою роботу. Наразі реєстр та супутні автоматизовані системи вилучено, а доступ до них стороннім особам, у тому числі фігурантам кримінального провадження, заблоковано.

Докази злочинної схеми були задокументовані під час масштабної спецоперації. Обшуки пройшли в офісах, дата-центрах і в місцях проживання фігурантів. Вирішується питання про повідомлення їм підозр, слідчі дії тривають.

Раніше повідомлялося, що СБУ передала до суду матеріали головної справи, згідно з якими звинувачувався громадянин, який працює на російську контррозвідку, і збирав для ворога дані про новітні українські розробки ракетних комплексів. Нещодавно суд виніс рішення і визнав зловмисника винним у скоєному злочині.

Раніше СБУ затримала колишнього депутата так званих "парламентів" самопроголошених "республік" Донбасу. Державного зрадника затримали на Харківщині.

Також повідомлялося, що співробітників СБУ затримали працівники ДБР. Порушників звинуватили в нападі на прикордонний наряд.