Зрадників у лавах СБУ затримали на Херсонщині

Двом підполковникам загрожує до 15 років позбавлення волі.

За підозрою в державній зраді на користь Російської Федерації контррозвідка Служби безпеки України 21 липня затримала двох підполковників СБУ. За інформацією пресслужби СБУ, один із них — колишній співробітник регіонального управління СБУ — був організатором агентурної мережі ФСБ РФ, що діяла на території Херсонської області.

За даними СБУ, він звільнився зі служби у 2014 році і під час виїзду до Росії був завербований співробітниками ФСБ РФ. За завданням російського відомства українець створив розгалужену агентурно-інформаторську мережу, до якої залучив широке коло посадовців. Серед них: співробітник СБУ в Херсонській області, працівник місцевої прокуратури, співробітник поліції, посадовець Державної служби з надзвичайних ситуацій, колишній посадовець облдержадміністрації. «СБУ відомий також московський куратор мережі. Це кадровий офіцер ФСБ РФ Віталій Король, який спеціалізується на Україні. У 2015-2016 роках він перебував на окупованій частині Донецької області у складі ротаційної оперативної групи ФСБ під позивним “Мангуст», – йдеться у повідомленні СБУ. ФСБ РФ «замовляла» збір інформації з обмеженим доступом, що стосувалася діяльності та особового складу регіонального управління СБУ, дані про регіональні правоохоронні структури, військові підрозділи та органи місцевого самоврядування. За передану інформацію резидент отримував від російської спецслужби щомісячну грошову винагороду.

За результатами обшуків у затриманих вилучили комп’ютерну техніку та засоби зв’язку з представниками ФСБ РФ, російську символіку і чималу суму грошей в іноземній валюті (долари США, євро та російські рублі).

Резидента ФСБ РФ та його агента з числа співробітників СБУ затримали в порядку ст. 208 КПК України. Їм оголошено про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111 (державна зрада) КК України. Вирішується питання про обрання запобіжного заходу. Їм загрожує до 15 років позбавлення волі.

Першим про затримку підозрюваних з посиланням на свої джерела повідомив журналіст Андрій Цаплієнко. За його словами, затриманий співробітник СБУ заявив своїм колегам про те, що “таким як ви недовго залишилось”.

«Російська агентура в держструктурах чекає «русский мир», – написав він.

Олег БАТУРІН.

Фото пресслужби СБУ.