У Києві до суду передали справи двох організаторів вибухів біля метро

Про це повідомляє Depo.Київ, посилаючись на пресслужбу Офісу генерального прокурора.

Розслідуванням встановлено, що чоловіки причетні до низки вибухів та мінувань, що відбулися упродовж липня 2020 року.

Зокрема 17 липня 2020 року обвинувачені привели у дію радіокерований саморобний вибуховий пристрій у сміттєвому мішку поряд з виходом із станції метро Шулявська. Внаслідок вибуху постраждав перехожий.

27 липня у під'їзді будинку по вул. Нижній Вал здетонував ще один саморобний вибуховий пристрій, який заклали чоловіки. Вибухова хвиля пошкодила вікна сходових майданчиків на 2 і 3 поверхах.

У двох випадках на місці події було знайдено записки з погрозами подальших вибухів та з вимогами перерахувати на електронний гаманець 50 біткоїнів, що у грошовому еквіваленті становило приблизно 500 тис. доларів.

27 липня СБУ затримала організаторів серії мінувань і вибухів у Києві. Під час обшуків у них вилучили предмети та речовини, що використовуються для виготовлення вибухівки, пристрої для роботи з платами та радіокерування, десятки мобільних телефонів та стартових пакетів, інструкції для виготовлення вибухової речовини та інші речові докази.

Зараз обвинувачені перебувають під вартою. Їх судитимуть за обвинуваченням у вчиненні терористичних актів на території міста Києва шляхом застосування саморобних вибухових пристроїв (ч. 2 ст. 258, ч. 1 ст. 263, ч. 2 ст. 263−1, ч. 2 ст. 15 ч. 2 ст. 258 КК України).

Нагадаємо, що у середу, 21 липня, в Києві на станції метро "Театральна" сталася бійка.