На Херсонщині викрили агентурну мережу ФСБ Росії: серед інформаторів були правоохоронці та чиновники. Фото

Організатором мережі був колишній співробітник регіонального управління СБУ.

Служба безпеки України викрила та заблокувала агентурну мережу Федеральної служби безпеки Росії. Вона діяла у Херсонській області.

Про це Новини.LIVE повідомила пресслужба СБУ.

Як виявилося, організатором мережі був колишній співробітник регіонального управління СБУ, який звільнився у 2014-му році. Після цього він виїхав до РФ та був завербований співробітниками ФСБ.

Виконуючи завдання російських кураторів, резидент залучив до агентурно-інформаторської мережі широке коло посадовців. Серед них був співробітник СБУ на Херсонщині, працівник місцевої прокуратури, поліцейський, посадовець ДСНС, а також колишній посадовець облдержадміністрації.

Також було встановлено, хто був куратором з Москви. Це - офіцер ФСБ РФ Віталій Король, який спеціалізується на Україні. У 2015-2016-их роках він знаходився на окупованих територіях Донбасу у складі ротаційної оперативної групи ФСБ під позивним "Мангуст”.

Співробітники СБУ виявили численні факти збору та передачі інформації через заздалегідь відпрацьовані ФСБ РФ закриті канали електронного зв’язку.

Російські спецслужби були зацікавлені у інформації з з обмеженим доступом, яка стосувалася діяльності та особового складу регіонального управління СБУ, дані про регіональні правоохоронні структури, військові підрозділи та органи місцевого самоврядування. Резидент за інформацію отримував грошову винагороду.

Під час обшуків вилучили комп’ютери та засоби електронного зв’язку з ФСБ, а також російську символіку, а також долари, Євро та російські рублі.

"Наразі резидента ФСБ РФ та його агента з числа співробітників СБУ затримано у порядку ст. 208 КПК України. Їм оголошено про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111 "державна зрада” КК України. Вирішується питання про обрання запобіжного заходу. Стосовно інших членів мережі тривають невідкладні слідчі дії, за результатами яких будуть прийняті відповідні процесуальні рішення”, - йдеться у повідомленні.