У Збройних Силах назвали кількість військових, які загинули та були поранені на Донбасі за час режиму тиші

Про це нам повідомили у Збройних Силах України у відповідь на запит.

Загалом за час бойових дій на Донбасі — тобто з квітня 2014 року — загинули 2705 українських військових, а ще 10280 отримали поранення.

Це дані станом на 18 липня — після того стало відомо про смерть у лікарні 29-річного військового Олександра Горбенка із Кривого Рогу. Він дістав поранення 15 липня внаслідок обстрілу бойовиків.

Також до цієї статистики не входять випадки, коли солдати підриваються на вибухових пристроях. Раніше в ООН підрахували, що загальна кількість людських втрат, пов’язаних з конфліктом в Україні, становить приблизно від 42,5 до 44,5 тисячі людей.

З них близько 13,2-13,4 тисячі людей загинули. Йдеться про понад 3,4 тисячі цивільних людей, приблизно 4,2 тисячі українських військових та приблизно 5,8 тисячі бойовиків.

Ситуація на Донбасі

З 27 липня 2020 року там запрацювало нове перемир'я. Протягом перших місяців на Донбасі справді суттєво зменшилася кількість обстрілів, однак зараз спостерігається нове загострення.

Зростання кількості обстрілів бойовиків та кількості поранених і загиблих українських військових відбувалося на тлі збільшення кількості російських військ біля кордонів з Україною. Однак 22 квітня міністр оборони РФ заявив, що з 23 квітня війська почнуть повертатися на місця постійної дислокації.

У Держприкордонслужбі України підтверджували відведення російських військ з окупованого Криму. А 15 травня у Міністерстві оборони повідомили, що хоч Росія і почала відводити свої війська від кордону з Україною, проте робить це повільно. У New York Times на початку травня повідомляли про те, що біля кордонів залишається 80 тисяч російських військових.

А 12 липня президент Володимир Зеленський заявив, що відведення російських військ від кордонів фактично не відбулося — там продовжує зберігатися висока концентрація армійських підрозділів РФ.