"За допомогою до міськради не зверталися". У Кропивницькому буревій пошкодив 7 будинків на Лелеківці

У Кропивницькому в мікрорайоні Лелеківка буревій пошкодив 7 будинків. Стільки нарахувала комісія з міськради, яка обстежувала будівлі, розповів начальник управління капітального будівництва Сергій Білокінь.

У будинку на вулиці отамана Степового живе багатодітна родина: чоловік з дружиною та четверо дітей. У домі зруйнована покрівля, в дитячій кімнаті впала стеля. Нині його ремонтують.

"Почався град, ми злякались, зайшли в кімнату. Потім почався дощ і сильний вітер, дерева сильно почали хитатись, ми побігли в кімнату і всі плакали", – розповіла мешканка будинку Катерина Григор'єва.

"Зі стелі текла вода, миски не встигали міняти. Повністю стеля почала падати, гіпсокартон впав весь і вхід перекрив. Ми тільки встигли матраци прибрати з ліжка, як його придавило. Дах і горище – повністю все мокре. Там шиферу нормального немає", – каже господарка будинку Оксана Григор'єва.

Жінка підрахувала, щоб зробити ремонт в кімнаті, потрібно 10 тисяч гривень. Щоб замінити покрівлю, купили шиферу на 6 тисяч гривень. Ремонтувати допомагають рідні.

"Планували сьогодні (22 липня-ред.) до вечора зробити. Якщо дощ буде, то потече вся хата, не тільки дві кімнати, а все. Працюють чоловік, старший син і два брати".

Жінка говорить: за допомогою до міської влади родина не зверталась.

"Якщо проведемо аналогію з буревієм, який стався у жовтні минулого, там алгоритм був наступний: експертні організації обстежували пошкоджені будинки, після чого складали кошторисну документацію, тобто вартість на роботи. І на основі цього, виходячи з тих грошей, які тоді були в міському бюджеті, людям було видано відсоток відшкодування. Яка цього разу буде процедура, мені важко сказати", – прокоментував Сергій Білокінь.

Він додав, що нині визначають вартість робіт у пошкоджених домівках.

Що відомо У Кропивницькому через грозу та буревій, які розпочались 20 липня близько 20:00, падали дерева на дороги, обривали електродроти, вода руйнувала асфальт. Про це Суспільному розповів речник патрульної поліції області Дмитро Поперешняк. Дощ тривав годину. Через грозу у Кіровоградській області було знеструмлено 129 населених пунктів повністю, 29 частково на території 4 районів. Розповів начальник відділу інформації служби з надзвичайних ситуацій в області Віталій Бобіта. Читайте також У Кропивницькому наслідки буревію усували три бригади комунальників і сотня рятувальників У Новоархангельську буревій пошкодив більше 100 будинків У Кропивницькому випала двотижнева норма дощу.