В Одесі за годину випало 80% опадів від місячної норми, - ДСНС

Рятувальники повідомили про потужну зливу, яка накрила Одесу в ніч на 22 липня. Стихія вирувала з півночі майже до половини другої ночі.

Про це повідомили в ДСНС у четвер, 22 липня, повідомляючи підсумки з ліквідації наслідки сильної зливи. Зазначається, що підтопленню зазнав житловий фонд у Суворовському, Приморському, Малиновському та Київському районах міста (найбільш резонансні: Отамана Головатого, вулиця Балківська, радіальна, Шефська, Бабеля, Болгарський, Ріхтера, Академіка Філатова, Авдєєва-Чорноморського, колійна, Буніна, Промислова, Хімічна).

Так, вранці в четвер від сильної зливи на місцевому ставку в селі Нерубайське, по вулиці Центральна, вода вийшла з берегів. 10 будинків виявилися затопленими. Всього було затоплено 4 га даної території. Воду відкачували за допомогою мотопомпи, помпи від автоцистерни та 7 рятувальників. Наразі комунальники чистять "ливнівки".

За оцінкою рятувальників, досі серйозна ситуація з наслідками зливи на ділянці в районі Пересип на вулиці Отамана Головатого і Чорноморського Козацтва. Тут рівень води досягає 90 сантиметрів.

Повідомляється про припинення електроенергії у 23 населених пунктах.Внаслідок негоди знеструмлено: Любашівський -4 населених пункти, Ширяївський -1, Біляївський - 11, Білгород-Дністровський РЕМ – 7 населених пунктів. Для відновлення енергопостачання працюють 49 бригад, 141 особа і 59 одиниць техніки. Орієнтовно відкачано 4500 м3 дощової води. Роботи тривають.

Станом на 15 годину підрозділами ДСНС здійснено 40 виїздів, з них 19 вночі. Евакуйовано та врятовано понад 30 осіб.

Нагадаємо, на Одесу в ніч на 22 липня звалилася страшна за потужністю злива, яка влаштувала на вулицях реальний потоп. В одному з районів міста, із заблокованої водою маршрутки, люди вибиралися вплав.

Нагадаємо, 19 липня в Києві пронісся ураган, який перетворив вулиці на річки та завдав колосальної шкоди деревам. Станом на 17: 00 у столиці було зафіксовано 180 повалених дерев.

Як повідомлялося, злива з грозою і потужними поривами вітру почалася в Києві близько полудня. Синоптики оголосили штормове попередження в 15 областях України. Столиці серйозно дісталося від урагану.

Також повідомлялося, що 19 липня в Києві випала рекордна кількість опадів, яка практично затопила місто. Але, киян це зовсім не засмутило, вони влаштували розваги на воді.