На Івано-Франківщині викрили масштабну ботоферму. Для створення фейкових акаунтів використали 12 тисяч сімкарт

Hromadske.ua

Про це повідомили в СБУ. За даними правоохоронців, її організував місцевий житель — спеціаліст з інформаційних та телекомунікаційних технологій. Так, з початку року він використав для створення фейкових акаунтів майже 12 тисяч сімкарток українських і російських операторів.

Ботоферма працювала у соцмережах, месенджерах та електронних гаманцях. В СБУ кажуть, що замовниками послуг здебільшого були клієнти з Росії.

Від ботоферми вимагали «накрутку» кількості переглядів, вподобань і коментарів у соцмережах та відеохостингах. Платили за послуги у рублях, кажуть правоохоронці.

Служба безпеки обшукала місце проживання організатора. У нього вилучили SIM-шлюзи, комп’ютерне та інше спеціалізоване телекомунікаційне обладнання та майже три тисячі сімкарток.

Після завершення експертиз організатори планують оголосити підозру за ст. 361 Кримінального кодексу — несанкціоноване втручання у роботу комп'ютерів, мереж електрозв'язку тощо.

Санкція статті передбачає штраф від 10 200 до 17 000 грн або обмеження волі від 2 до 5 років, або позбавлення волі до 3 років, з позбавленням або без права обіймати певні посади до двох років.