Смерть судді Печерського райсуду Писанця розслідують як умисне вбивство

Про це повідомили в Офісі генпрокурора та Державному бюро розслідувань.

Там зазначили, що процесуальне керівництво здійснює Київська обласна прокуратура.

За попередніми даними слідства, подія сталася 11 вересня поточного року у селі Погреби Броварського району Київської області. Наразі тривають невідкладні слідчі (розшукові) дії, встановлюються всі обставини події та проводять експертизи.

Справою займається Державне бюро розслідувань. В Офісі генпрокурора наголшують, що взяли на контроль хід розслідування у цьому кримінальному провадженні.

Що сталося?

12 вересня стало відомо, що суддю Печерського районного суду Києва Віталія Писанця 11 вересня знайшли мертвим у будинку в селі Погреби Київської області.

За інформацією нашого джерела у правоохоронних органах, Писанець там відпочивав разом зі слідчим Солом'янського управління Нацполіції Євгеном Хоменком та Онопенком П. В. (військовий пенсіонер у відставці, має посвідчення адвоката, що не діє).

Наше джерело стверджує, що будинок належить Онопенку, гості розпивали там спиртні напої. Між Хоменком та Писанцем виник раптовий конфлікт, під час якого останній вдарив слідчого.

Після конфлікту Писанець нібито перечепився через вазу та впав на підлогу, після чого Хоменко та Онопенко надавали йому допомогу, стверджує співрозмовник. Зафіксувавши смерть судді, вони викликали «швидку». Що відомо про суддю?

За інформацією Руху «ЧЕСНО», Віталій Писанець закінчив Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого з дипломом спеціаліста з правознавства. З 1998 по 2015 рік був суддею Свердловського міського суду Луганської області, а з 2015-го — суддею Печерського районного суду Києва.

Писанець, зокрема, розглядав клопотання про продовження запобіжних заходів для підозрюваних у справі вбивства журналіста Павла Шеремета. Також він слухав клопотання щодо підозрюваних у справі АН26 та представників «Національного корпусу» Олега Довбиша та Дмитра Кухарчука за підозрою у хуліганських діях під Офісом президента 14 серпня.