В Дніпрі засудили до 3 років позбавлення волі чоловіка, який фінансово допомагав терористам

Красногвардійський районний суд Дніпра засудив чоловіка, який перераховував кошти на рахунок терористів так званої «ДНР», до 3 років позбавлення волі.

Про це стало відомо з вироку суду від 7 вересня.

Встановлено, що 24 березня 2021 року в місті Кам’янське Дніпропетровської області у пункті обміну коштів «Obmen 24» чоловік обміняв 500 доларів США на криптовалюту «Bitcoin» на суму 0,009540, які з використанням системи «Blockchain» одразу були направленні на «Bitcoin»-рахунок, який належить терористам так званої «ДНР».

31 березня 2021 року в обміну пункті «NaMomente» у місті Дніпро чоловік знову конвертував 500 доларів на «Bitcoin» в сумі 0,008505, які також одразу були перераховані на «Bitcoin»-рахунок терористів.

Під час судового засідання обвинувачений визнав свою вину та заявив про щире каяття. Він пояснив, що в березні 2021 року йому на електронну пошту прийшов лист з пропозицією переказати кошти у виді біткоїнів. Це була масова розсилка від бойовиків «ДНР» та «ЛНР». За словами чоловіка, перекази він зробив, тому що мав поганий настрій, був незадоволений діючою владою в Україні. Наразі його позиція щодо влади в Україні змінилася. Він повністю засуджує свій вчинок. Якщо знову на його електронну пошту прийде аналогічне повідомлення, він відразу звернеться до органів поліції.

Суд призначив чоловікові покарання у вигляді позбавлення волі на 3 роки, звільнивши від відбуття ув’язнення з іспитовим строком 1 рік.