Скандал у Тернополі: погрожували та вимагали 250 тисяч доларів у підприємця Олега Юника

У неділю, 12 серпня, в Тернополі правоохоронці затримали членів злочинної групи Богдана Корильчука, онука колишнього керівника обласної Держфінінспекції та ексдепутата Тернопільської міської ради упродовж шести скликань, власника ТДВ «Зелене господарство» Івана Панцьо. Про це пише онлайн-видання "Politerno".

Як стало відомо, зловмисники вимагали 250 тисяч доларів у відомого в Тернополі підприємця, виробника ковбаси – Олега Юника.

За отриманими даними "Politerno", уролог за фахом Богдан Корильчук у свої 25-26 років жив на "широку ногу": дорогі авто, водій-охоронець, шалені витрати. Будучи онуком заможного підприємця, Богдан намагався вести самостійну але сумнівну діяльність, яка в основному зводилась до грошових позик в успішних бізнесменів. Йдеться про суми у десятки тисяч доларів. Гроші брав у одних місцях і повертав у інші. Після того, як коло замкнулося і на місці яскравого життя утворилася величезна діра, у ситуацію були змушені втрутитися рідні Богдана. Батьки, які теж мають безпосереднє відношення до Зеленбуду, швидко розрахувалися за усіма боргами сина. Кошти повернули й Олегу Юнику, одному з кредиторів.

Але на початку літа з бізнесом підприємця почали відбуватися дивні речі. Спочатку загорівся один з кіосків пана Олега на вулиці Чалдаєва. Обгоріла поверхня однієї сторони МАФу і власник відразу не запідозрив умисного підпалу. Спершу чоловік допустив коротке замикання. Та все ж звернувся до правоохоронців, які, дослідивши запис з камер відео-спостережень, виявили на ньому чоловіка, який, власне, і спричинив займання. Це добре видно на відео.

Через кілька днів на вулиці 15 Квітня, біля цілодобового «Сільпо», невідомі підпалили ще один кіоск Юника. Прихована камера відзняла, як через витяжку в приміщення затікає рідина і згодом спалахує вогонь. На цей раз злочинці до справи підійшли більш ретельно і кіоск згорів повністю. Збитки сягнули 800 тисяч гривень.

А ще за кілька днів до Олега Юника подзвонили. Невідомий чоловік російською мовою попередив, щоб підприємець приготував 250 тис доларів у біткоїнах, інакше – «об’єкти будуть горіти і постраждає сім’я».

Пізніше вимагателі зателефонували до вагітної дружини підприємця – Христини Юник. Знову російськомовний чоловік попередив про гроші і згадав про якусь інструкцію. Пригрозив наслідками в разі відмови заплатити.

Згодом на мобільний телефон Олега Юника надійшло повідомлення, у якому вкотре згадувалася сума у 250 тисяч доларів. Зловмисник нагадав про підпали кіосків і попередив – якщо підприємець не бажає подальших майнових втрат, то мусить заплатити.

Після дзвінків та повідомлення з погрозами, Олег Юник звернувся до правоохоронців, котрі швидко вичислили усю злочинну групу. Спочаткувстановили особу, яка здійснювала дзвінки з погрозами. Нею виявився водій-охоронець Богдана Корильчука, мешканець Білої Церкви. Далі правоохоронці вийшли на самого Богдана і вінницького палія кіосків. У Корильчука вилучили сім-карту, з якої він надсилав повідомлення Юнику. Ще одному тернопільському товаришу Корильчука вдалося уникнути затримання, зараз його розшукає поліція.

13 вересня підозрюваним обиратимуть міру запобіжного заходу. Беручи до уваги впливовість рідних Богдана Корильчука, а особливо зв’язки і фінансове становище його дідуся, закликаємо громадськість приділити максимум уваги цій справі, аби не дати винному уникнути відповідальності за нанесену потерпілим матеріальну й моральну шкоду.