Чехія затримала і готує передачу Україні росіянина, причетного до окупації Криму

Затримання у Празі в неділю громадянина Росії, що брав участь у незаконній окупації Криму, стало результатом злагоджених дій українських та чеських правоохоронців. Наразі Київ працює над завершенням необхідних процедур для передачі Олександра Франчетті правосуддю в Україні.

Про це в коментарі УНН повідомив речник МЗС України Олег Ніколенко.

Дипломат підтвердив, що 12 вересня правоохоронні органи Чеської Республіки затримали в міжнародному аеропорту Праги на запит України громадянина РФ Олександра Франчетті.

«Затримання стало результатом злагоджених дій українських та чеських правоохоронців задля притягнення Олександра Франчетті до відповідальності за скоєння низки злочинів проти нашої держави, зокрема участі в російській окупації Криму», - заявив Ніколенко.

Він додав, що українська сторона нині працює над завершенням необхідних процедур з метою передачі Франчетті правосуддю в Україні.

Олександр Франчетті живе у Празі наприкінці 1990-х років, у 2000 році отримав чеський вид на проживання і зараз працює там фітнес-тренером. У 2014 році він разом з іншими терористами створив неозброєну групу «Північний вітер», яка «захищала» кримську енергетичну інфраструктуру від можливих «диверсій» з боку України. Зокрема, «Північний вітер» охороняв газопроводи, лінії електропередач, а також не допускав проникнення українських військових і силовиків на територію Севастополя. За деякими даними, активіст координував свої дії з Військово-морським флотом Росії.

За словами Франчетті, він також часто буває на півострові. Активіст має медаль «За повернення Криму», у 2015 році був помічником «депутата» «міських законодавчих зборів» тимчасово окупованого Севастополя Ольги Хомякової.

За даними українського сайту «Миротворець» Франчетті народився у Воронежі ву 1973 році, в 2014 році увійшов до складу формування «Оборона Севастополя». Незабаром організував «розвідгрупу «Північний вітер»», що займалася терором проукраїнського населення міста.

Нагадаємо, 8 вересня Окружний суд чеського міста Пльзень засудив до 20 років позбавлення волі у колонії суворого режиму 27-річного Лукаша Новачека за участь у бойових діях в 2015 році на сході України разом з проросійськими сепаратистами.

7 вересня Міський суд Праги засудив заочно до 20 років позбавлення волі Іржі Урбанека на прізвисько «Бегемот». Його звинуватили в організації та скоєнні теракту на боці терористів «ДНР».

У червні Міський суд Праги визнав винним у тероризмі громадянина Чехії Мартіна Кантора і засудив до 20 років ув’язнення. Він воював на Донбасі у складі терористів угруповання «ЛНР».

А в грудні 2020 року Обласний суд Устецького краю Чехії заочно засудив до 15 років ув’язнення громадянина Чехії за участь у теракті на боці терористичного угруповання «ДНР».