Причиною масового захворювання хмельницьких школярів став стафілокок, – МОЗ

Фахівці розшифрували спалах та встановили джерело збудника інфекції, внаслідок якої сталося масове захворювання дітей НВО № 1 у Хмельницькому. Ним виявився золотистий стафілокок у працівників харчоблоку навчального закладу.

Про це сьогодні, 13 вересня, повідомили у пресслужбі ДУ «Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

Зазначається, що з 8 по 10 вересня в лабцентр надійшло 93 екстрених повідомлення на захворювання харчовою токсикоінфекцією та гастроентероколіти. [1]

«Захворіли 92 дитини молодших класів НВО № 1 та одна мама, котра заразилася контактно-побутовим шляхом від своєї хворої дитини. Серед тих, хто занедужав, 15 лікуються у Хмельницькій інфекційній лікарні (14 дітей, 1 доросла) та 78 амбулаторно. З 11 вересня випадки захворювання не реєструвалися», - йдеться в інформації установи.

За результатами епідеміологічного розслідування встановлено, що захворювання спричинене внаслідок вживання страв, виготовлених у харчоблоці НВО № 1. Цього дня для встановлення джерела збудника інфекції, шляхів та факторів передачі інфекції у закладі освіти, розповсюдження та призупинення спалаху проведено повний комплекс протиепідемічних заходів та мікробіологічних досліджень.

«Станом на 13 вересня спалах розшифровано – встановлено джерело збудника інфекції: у 4 працівників персоналу харчоблоку із зіву/носа та калу виділено золотистий стафілокок. Під час приготування їжі відбулося обсіменіння сировини та продуктів: із 12 зразків харчових продуктів у трьох стравах – золотистий стафілокок (паелья, шніцель та інші), із 60 змивів у 27 зразках – золотистий стафілокок», - повідомили в обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Нагадаємо, голова Хмельницької ОДА закликав не робити поспішних висновків [2] щодо причин масового отруєння дітей у школі та дочекатися офіційних результатів досліджень. До поліції із заявами звернулося 39 батьків [3]. Слідчі Хмельницького РУП відкрили кримінальне провадження [4] за цим фактом.

[1] https://www.xm-inside.com/news/oficzijno-prychyny-masovogo-zahvoryuvannya-ditej-u-hmelnyczkij-shkoli-poky-nevidomi/

[2] https://www.xm-inside.com/news/golova-hmelnyczkoyi-oda-zaklykav-ne-robyty-pospishnyh-vysnovkiv-shhodo-masovogo-otruyennya-ditej/

[3] https://www.xm-inside.com/news/cherez-otruyennya-ditej-u-hmelnyczkij-shkoli-39-batkiv-zvernulysya-do-policziyi/

[4] https://www.xm-inside.com/news/za-faktom-imovirnogo-otruyennya-hmelnyczkyh-shkolyariv-rozpochato-kryminalne-provadzhennya/