У Празі на запит України затримано громадянина РФ за участь в окупації Криму

Факт затримання підтвердив 13 вересня підтвердив речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко, інформує Радіо Свобода.

«Затримання стало результатом злагоджених дій українських та чеських правоохоронців задля притягнення Олександра Франчетті до відповідальності за скоєння низки злочинів проти нашої держави, зокрема участі в російській окупації Криму», – повідомив Ніколенко.

Share to facebook

Share to twitter

Share to telegram

Share to viber

Українська сторона нині працює над завершенням необхідних процедур із метою передачі Олександра Франчетті правосуддю в Україні.

12 вересня російські державні агентства новин із посиланням на посольство Росії в Чехії повідомили, що в аеропорту Праги був затриманий громадянин Росії – за міжнародним ордером на арешт, виданим за запитом України.

За даними сайту «Миротворець», у 2014 році Франчетті приїхав до Криму, вступив у незаконне збройне формування «Самооборона Севастополя», а потім організував інше НЗФ – розвідгрупу «Північний вітер». Франчетті був нагороджений медаллю «За повернення Криму».

Крім того, Франчетті підтримував зв’язок з військовими Чорноморського флоту Росії. У його угрупованні також складався найманець з Сербії Деян Берич, який багато разів приїжджав на Донбас “інструктувати” російських бойовиків.

Radio Prague повідомляло, що Франчетті – фітнес-тренер і підприємець, веде діяльність у Чехії з 1990-х років і має право на постійне проживання в Чехії.

Раніше повідомлялося, що президент Володимир Зеленський вірить у можливість повномасштабної війни з Росією. На його думку, небезпеку ситуації розуміє і президент США Джо Байден.