У Києві суд заарештував п’ятьох сучасних «рабовласників»

Про це повідомляє Київська міська прокуратура.

За клопотанням Дарницької окружної прокуратури Києва суд заарештував на 2 місяці п’ятьох учасників злочинної групи, які організували схему вербування соціально незахищених громадян для утримання їх у трудовому рабстві (ч. 2 ст. 149 Кримінального кодексу України).

Усіх підозрюваних взяли під варту з альтернативою у вигляді застави у розмірі від 454 тис. грн до 1,360 млн грн для трьох осіб, та у розмірі 3,4 млн грн – для ще двох.

У повідомленні зазначається, що учасники злочинної групи на залізничних вокзалах Києва, Дніпра та Одеси вербували громадян, що перебували у складних життєвих умовах та не мали постійного місця проживання, для робіт на агропідприємстві. Потерпілим обіцяли зарплату від 3000 до 4000 грн на місяць, безкоштовне житло та харчування.

Натомість, людей розселяли у напіврозвалених будинках із абсолютно відсутніми умовами для проживання та змушували безоплатно працювати по 12-16 годин на добу на найтяжчих роботах. Також зловмисники обманним шляхом відбирали у потерпілих мобільні телефони та паспорти.

Восьмого вересня правоохоронці провели 18 обшуків, у тому числі за адресами агропідприємства, та у будинках, де утримували людей. На момент обшуків на території агропідприємства у трудовому рабстві перебувало 120 осіб, які наразі визволені.

П’ятьох осіб, які брали участь у злочинній схемі, затримали у порядку ст. 208 КПК України.

Слідство у кримінальному провадженні триває.

Читайте також на сайті ІА Вголос:

В Яворівському районі 50-річний чоловік палицею до смерті забив односельця

На Львівщині п'яний хлопець потрапив під потяг і вижив. Подробиці

У дівчат, що постраждали в ДТП в Рудках, позитивна динаміка, - лікар

Share to facebook

Share to twitter

Share to telegram

Share to viber