Паліїв автомобіля ексгенпрокурора засудили через 5 років

Суд у Львові з'ясував, пише Dailylviv.com, що два чоловіки, за попередньою змовою, 4 липня 2016 року о 4 годині 7 хвилин прибули на територію подвір'я поряд з будинком № 25д на вулиці О.Олеся у місті Львові, де був припаркований автомобіль марки «BMW X5», облили його запалювальною сумішшю і підпалили.

Повного згоряння (знищення) автомобіля не відбулось, оскільки запалювальна суміш стекла з автомобіля на бруківку, спалахнула та продовжувала палати поруч з автом. Заподіяно матеріальної шкоди на загальну суму 54 769 гривень, 60 копійок.

Зловмисників згодом затримали працівники патрульної поліції.

У судовому засіданні 6 вересня 2021 року один з обвинувачених вину у вчиненні інкримінованого йому злочину визнав повністю та пояснив, що на початку липня 2016 року до нього зателефонував знайомий і повідомив, що коли він йшов по вул. Зеленій в м. Львові, неподалік колишнього кінотеатру «Зірка», його захляпав автомобіль, марку і модель якого він запам`ятав і встановив, де він перебуває. І попросив допомогти йому налякати власника автомобіля. Після підпалу суміші вони пішли парком «Погулянка» до вулиці Шафарика, де були затримані працівниками поліції. Чоловік зозкаявся і просив суворо не карати його та врахувати його стан здоров'я і те, що він є опікуном 83-річної матері.

Другий обвинувачений також визнав повністю вину і розповів, що мав з собою п`ятилітрову пластмасову пляшку з бензином А-92, який придбав на АЗС «Укрнафта». Розкаявся і просив суворо не карати та врахувати, що має на утриманні дружину-інваліда.

Поотерпілий Олег Махніцький розповів, що він разом з дружиною влітку 2016 року приїхали за місцем проживання, а належний їм автомобіль марки «BMW X5» припаркували на орендованому паркомісці біля будинку, територія якого загороджена. Під ранок близько четвертої-п'ятої години їм зателефонував завгосп з ОСББ і повідомив, що підпалили автомобіль. Власник вийшов на двір: автомобіль не горів, було чути запах якоїсь суміші, що була розлита на капот, лобове скло, а також біля автомобіля. Там же виявили балаклаву, сірники та рукавиці. Він викликав поліцію і через деякий час його повідомили про затримання можливих підозрюваних, яких вперше побачив у судовому засіданні. Видимих ушкоджень автомобіля його власник спершу не виявив, однак згодом встановили пошкодження двох коліс і заподіяна шкода була відшкодована страховою компанією. У призначенні покарання портерпілий поклався на розсуд суду.

Суд присудив винних до умовних термінів: один із паліїв отримав 5 років умовно з іспитовим терміном 3 роки, а інший – чотири роки умовно з іспитовим терміном 2,5 року.