До суду передали справу про бойовика, який катував українця і погрожував йому розправою над рідними

Про це повідомила пресслужба прокуратури.

За даними слідства, мешканець Алчевська з 2017 року й до нині обіймає посаду «заступника начальника міжрайонного відділу МДБ ЛНР». Він відповідає за координацію дій підрозділу «спецслужби» та вербує місцеве населення.

У 2019 році він незаконно затримав українця при перевірці документів на контрольному пункті в’їзду-виїзду «Станиця Луганська» та примусово перевіз його до приміщення міжрайонного відділу.

Після цього «співробітник ЛНР» помістив українця до камери та впродовж доби «отримував зізнання» у співпраці зі Службою безпеки. У прокуратурі кажуть, що до чоловіка застосовувалося психічне насильство, йому погрожували вбивством та розправою над рідними, завдавали фізичних страждань та катували.

«Ці дії прямо суперечать вимогам положень Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року та Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод 1950 року», — наголошують прокурори.

Бойовику інкримінують посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, участь у діяльності не передбачених законом збройних формувань та порушення законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 110, ч. 2 ст. 260, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу). Зараз він перебуває в розшуку.