Масове отруєння у хмельницькій школі спричинив стафілокок

Масове отруєння дітей у Хмельницькому НВО №1 спровокувала бактерія золотистого стафілокока.

Про це повідомляє Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

«Станом на 13 вересня спалах розшифровано – встановлено джерело збудника інфекції (у 4 працівників персоналу харчоблоку із зіву/носа та калу виділено золотистий стафілокок)», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у трьох стравах із 12 взятих зразків фахівці виявили золотистий стафілокок. Окрім цього, бактерія була присутня у 27 із 60 зразків змивів.

Наразі 15 хворих лікуються у Хмельницькій інфекційній лікарні, з яких 14 дітей та 1 доросла, а ще 78 амбулаторно.

За частотою випадків стафілококове отруєння посідає перше місце серед харчових отруєнь. Причина його виникнення – потрапляння в організм ентеротоксину, що виділяється Staphylococcus aureus (золотистий стафілокок). Отруєння настає у 90% випадках під час вживання зараженої їжі.

Нагадаємо, що інцидент стався у Хмельницькому навчально-виховному об’єднанні №1. Увечері 7 вересня до лікарні звернулися батьки п’яти дітей з приводу харчового отруєння. Усі школярі скаржилися на блювання та болі у животі. У наступні дні кількість хворих перевищила сто осіб.

Поліція відкрила провадження за фактом ймовірного отруєння учнів початкової школи. Навчально-виховне об’єднання перейшло на дистанційне навчання.