Україна працює над екстрадицією росіянина, якого у Чехії затримали за участь в анексії Криму — МЗС

Про це нам повідомив речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко.

Він розповів, що українська сторона вже працює над завершенням щодо всіх процедур щодо екстрадиції Франчетті. В МЗС зазначають, що затримання стало результатом злагоджених дій українських та чеських правоохоронців задля притягнення Олександра Франчетті до відповідальності.

Франчетті затримали в аеропорту Праги на підставі ордеру, який видала Україна.

Що про нього відомо?

Як повідомляють чеські ЗМІ, Франчетті — громадянин Росії, який із 2000 року постійно живе в Празі та працює фітнес-тренером. За інформацією «Радіо Свобода», росіянин також потрапив в поле зору чеської контррозвідки. У 2014 році він активно брав участь в анексії Криму. За кілька днів до початку російської операції з анексії півострова Франчетті створив в Криму угруповання «Північний вітер». Воно налічувало 11 людей і відповідало за охорону ліній електропередач, газопроводу, а також виявлення «екстремістських груп».

Інформацію про це Франчетті підтвердив в одному зі своїх інтерв'ю. Тоді ж він розповів, що угруповання взаємодіяло з командуванням Військово-морського флоту Росії.

Чеське правосуддя7 вересня Крайовий суд у місті Плзень засудив до 20 років позбавлення волі у в'язниці посиленого режиму громадянина Чехії, який брав участь у війні на Донбасі на боці угруповання «ДНР». Того ж дня Празький міський суд заочно засудив ще одного громадянина Чехії до 20 років позбавлення волі за участь у війні на Донбасі на боці бойовиків.

За даними українського посольства у Празі, загалом у Чехії судили або судять понад 20 громадян країни за причетність до бойових дій на Донбасі. У межах цих справ були ухвалені приблизно шість вироків, з яких реальними є два.

У вересні 2020 року суд у Празі засудив на 4,5 року громадянина Білорусі Олексія Фадеєва за участь у бойових діях проти України на Донбасі. А в грудні 2020-го чеха Павела Кафку засудили до трьох років умовного покарання, яке пізніше замінили на реальний вирок.