Польща обіцяє покарати винних у смерті українця в поліції Вроцлава

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль обговорив з главою польського уряду Матеушом Моравецьким ситуацію зі смертю українця Дмитра Никифоренка після затримання поліцією. Польща обіцяє покарати винних

Про це український прем'єр заявив за результатами зустрічі з главою польського уряду, передає РБК-Україна.

"Історія трагічної смерті українця Дмитро Никифоренко, коли українці і поляки разом виявили свою позицію щодо насильства, тому підтвердження", - заявив Дмитро Шмигаль.

Глава українського уряду додав, що дипломати взаємодіють з польськими правоохоронцями в контексті розслідування обставин смерті Никифоренка.

"Упевнений, польська і українська сторони докладуть максимальних зусиль, щоб всі обставини смерті нашого громадянина були з'ясовані, а винні були притягнуті до відповідальності. Така ж позиція і у пана прем'єр-міністра Польщі, він такожналаштований надзвичайно рішуче і швидко притягнути винних до відповідальності, якщо їх вина буде доведена",- сказав Шмигаль.

Раніше ми писали, що поляки вийшли на акцію протесту після того, як 30 липня в поліцейському відділенні після побиття і тортур помер 25-річний українець Дмитро Никифоренко з Немирова Вінницької області.

Що сталося

Дмитро Никифоренко помер 30 липня, проте подробиці трагедії стали відомі тільки тепер. Як дізналися журналісти, першими про факти, що шокують, заговорили в Мережі колеги поліцейських, причетних до трагедії.

Никифоренко повертався автобусом додому після посиденьок з колегами. Чоловік був нетверезий. За однією з версій, він заснув у транспорті, за іншою – поводився дивно і бився головою об вікно. Водій викликав поліцію, і українця доставили у витверезник.

Журналісти Gazeta Wyborcza, які отримали доступ до відео з камер спостереження з витверезника, пишуть, що насильство до чоловіка застосували необґрунтовано.

Дмитро Никифоренко не вживав спиртного, збирався одружитися і чекав карту поляка.

Наречена померлого в Польщі Дмитра Никифоренка Сузанна Водолівова розкрила подробиці трагедії, що сталася в стінах витверезника в місті Вроцлав. Дівчина поспілкувалася з журналістом польського ЗМІ, який бачив відеозапис з витверезника і розповів їй, як поліцейські катували Дмитра. Дівчина стверджує, що Дмитро Никифоренко благав правоохоронців не бити його. При цьому проблем з алкоголем або наркотиками, як стверджують силовики, у хлопця не було.

Нагадаємо, що Україна направила Польщі ноту через смерть 25-річного українця Дмитра Никифоренка після затримання поліцейськими. У документі висловлено прохання неупереджено розслідувати обставини загибелі громадянина України.