На Харківщині колишній селищний голова підробив рішення сесії та продав землю громади, – прокуратура

Харківські правоохоронці повідомили про підозру колишньому селищному голові, який підробив рішення сесії та продав землю.

Про це повідомляє прес-служба Харківської обласної прокуратури, передає Depo.Харків.

За даними прес-служби, правоохоронці повідомили про підозру колишньому селищному голові за фактом зловживання службовим становищем та за фактом службового підроблення (ч. 1 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України). Колишній голова однієї із селищних рад Харківської області підписав рішення та протокол сесії з питань продажу земельної ділянки, які фактично на голосування під час пленарного засідання винесено не було.

У подальшому селищний голова підписав договір-купівлі продажу земельної ділянки комунальної форми власності площею майже 2 тис. кв. м, чим спричинено матеріальну шкоду інтересам територіальної громади.

"Незаконні дії вчинено шляхом зловживанням службовим становищем, з порушенням норм Земельного кодексу України щодо обов’язкового продажу земельних ділянок на земельних торгах. Окрім цього, службова особа, ігноруючи вимоги Закону України "Про місцеве самоврядування", відповідно до яких виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання регулювання земельних відносин, видав завідомо неправдиві документи та продав земельну ділянку особам, які не мали права на придбання вказаної земельної ділянки", - йдеться в повідомленні.

10 вересня 2021 року колишньому селищному голові повідомлено про підозру. Наразі вирішується питання про обрання запобіжного заходу підозрюваному.

Досудове розслідування проводять слідчі слідчого відділу Харківського районного управління поліції №2 ГУНП в Харківській області, оперативний супровід здійснюють співробітники Управління СБ України в Харківській області.