На Кременеччині місцеві мешканці розкопали боєприпаси

На Тернопільщині знайшли чергові поклади боєприпасів часів Другої світової війни.

Як розповіли в пресслужбі обласного управління ДСНС, вранці 13 вересня на номер екстреного виклику "101" надійшло повідомлення про виявлення вибухонебезпечних предметів неподалік села Бонівка Кременецької громади.

Місцеві мешканці натрапили на боєприпаси під час проведення сільськогосподарських робіт. На місце події прибули надзвичайники.

Група піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення виявила п’ять артснарядів. Фахівці рятувальної служби вилучили та перемістили їх у безпечне місце.

Цього ж дня один артснаряд знайшли на присадибній ділянці у селі Котузів Тернопільського району та ще два – поблизу села Старе Місто Підгаєцької громади.

Нагадаємо, що у лісовому масиві поблизу села Старе Місто триває ліквідація складів застарілих боєприпасів.

2 листопада 2020 року там виникла надзвичайна ситуація техногенного характеру. Піротехніки досі вилучають вибухонебезпечні предмети, які зосередженні на 13-ти гектарах землі. З минулого року працівники ДСНС підняли на поверхню понад 250 боєприпасів, більшість з яких – артснаряди.

Якщо ви знайшли предмет, який зовні нагадує боєприпас, або є підозрілим – не торкайтеся його. Про знахідку негайно повідомляйте рятувальників, зателефонувавши за номером телефону "101".