Нацполіція України викрила злочинне угруповання, яке вимагало гроші за видалення неправдивої інформації про політиків і чиновників

Національна поліція України викрила злочинне угруповання, що займалося вимаганням грошей за нерозповсюдження провокаційної інформації.

"П'ятеро людей на 13 підконтрольних сайтах розміщували провокаційні та недостовірні відомості про посадових осіб, політиків, бізнесменів і їхніх родичів. Водночас новини переважно були про корупційну діяльність "героїв". До правоохоронців надійшло декілька звернень від постраждалих. Також встановлено, що правопорушники незаконно збирали, зберігали та публікували в ЗМІ конфіденційну інформацію про осіб без їхньої згоди", - повідомляє прес-служба Нацполіції.

Встановлено, що поширення неправдивої інформації здійснювалося, доки особа не звернеться з проханням про видалення новин із сайту. Для зворотного зв'язку зловмисники залишали електронну пошту. У відповіді фігуранти вимагали гроші в криптовалюті й надавали інструкції для їх перерахунку на електронні гаманці.

"Наразі встановлено чотирьох потерпілих, які перерахували зловмисникам від 150 до 200 тис. грн", - ідеться в повідомленні.

Нині правоохоронці здійснюють сім обшуків в офісі та будинках фігурантів у Чернігівській, Київській областях і в столиці.