На Харківщині виявили безпілотник, який літав над прикордонним районом

Служба безпеки України встановила двох людей, які можуть бути причетними до запуску безпілотника у прикордонному районі Харківської області. Апарат помітили у небі 11 вересня.

За даними слідства, його запускали двоє українців, розказала Суспільному речниця управління Лілія Домашенко. За її словами, поки у них немає жодного процесуального статусу, їх перевірять на зв'язок з іноземними спецслужбами.

"Проводиться перевірка, щоб встановити, яку інформацію вони зібрали, та які негативні наслідки це могло спричинити. Після цього будемо встановлювати процесуальний статус цих людей", — сказала речниця.

"За характеристиками безпілотник відповідає тим самим частотам, які відповідають БПЛА іноземного виробництва, та який був зафіксований раніше [27 серпня невідомий безпілотник знешкодили в п'яти км від військового об'єкту у Харкові]", — розказала Лілія Домашенко.

"Після того, як виїхала група правоохоронців, почали пошуки, встановлення того, де та коли злетів та був посаджений цей безпілотник, та людей, які причетні до цього", — сказала Домашенко.

Як свої дії пояснили люди, яких вважають причетними до запуску безпілотника, а також у якому районі це сталося, речниця не відповіла.

Обласне управління Служби безпеки України просить жителів Харківщини повідомляти про людей, чиї дії викликають підозру.

"Якщо у ваше поле зору потрапили особи, які проявляють необґрунтований інтерес до об’єктів транспортної інфраструктури, військових об'єктів, будівель органів влади й управління, використовуючи при цьому засоби відео- та фотофіксації, безпілотні літальні апарати, просимо невідкладно повідомляти до Управління СБУ в Харківській області за телефоном (057) 700-16-61, на телефон довіри СБУ (057) 700-34-50, Національної поліції 102 або іншим зручним способом", — йдеться у повідомленні.

Доповнюється

Що відомо 27 серпня у Харкові засікли безпілотник іноземного виробництва, який проводив обліт над регіоном. Безпілотник намагався наблизитися до одного з військових об’єктів у Харкові. До цілі не долетів п'ять кілометрів, його знешкодили.