Південно-західна залізниця закупила неякісної продукції на понад 25 млн гривень

СБУ спільно з прокуратурою викрила масштабну корупційну схему в АТ «Укрзалізниця».

Учасники оборудки «заробляли» гроші на постачанні держпідприємству неякісних запчастин для залізничних колій.

Слідство встановило, що підприємство-постачальник з метою зменшення власних витрат та отримання надприбутку порушив технологію виготовлення гумових прокладок шляхом заміни складних хімічних компонентів на більш дешеві матеріали.

Звісно ж учасники оборудки вносили недостовірні відомості до звітної документації. Адже за документами продавалося все за цінами високоякісної продукції. Одержану «різницю» ділки виводили у тінь.

Експерти зазначають, що в результаті використання вказаної продукції, що за своїм фізико-хімічним складом не відповідає вимогам заявлених ДСТУ, відбувається передчасне псування прокладок для рейкових колій, що призводить до збільшення витрат держпідприємства на придбання цієї продукції, а також створює передумови до виникнення надзвичайних подій на залізниці під час здійснення пасажирських та вантажних перевезень.

В прокуратурі також розповіли, що посадові особи Регіональної філії «Південно-західна залізниця», які безпосередньо організовують роботу комісії вхідного контролю, та керівництво галузевої служби колій, будь-яких дій, спрямованих на припинення постачання недоброякісної продукції, не вживали.

Мало того, діючи в інтересах вищевказаної комерційної структури, організували приймання товаро-матеріальних цінностей, що не відповідають вимогам ДСТУ та безпідставно перерахували підприємству-виробнику понад 25 млн грн за продукцію сумнівної якості.

Правоохоронці в ході оглядів вилучили гумові прокладки для рейкових колій низької якості виробництва. На вилучену продукцію накладено арешт.

За скоєне посадовцям УЗ загрожує до 8 років позбавлення волі.