Нацполіція викрила шантажистів, які вимагали біткоїни за нерозповсюдження провокаційної інформації

Зловмисники публікували в Інтернеті неправдиві новини, які шкодили діловій репутації політиків та посадовців, а за їхнє видалення вимагали гроші. Хто з підприємців та політиків є постраждалими наразі не повідомляється.

П’ятеро осіб на 13 вебсайтах розміщували провокаційні та недостовірні відомості про посадовців, політиків, бізнесменів та їхні родини. При цьому новини в основному були про корупційну діяльність потерпілих. Також встановлено, що правопорушники незаконно збирали, зберігали та публікували у ЗМІ конфіденційну інформацію про осіб без їхньої згоди.

Поширення неправдивої інформації тривало аж доки особа не звернеться із проханням про видалення новин із сайту. Для зв’язку зловмисники залишали електронну пошту. Фігуранти вимагали гроші у криптовалюті та надавали інструкції для їхнього перерахунку на електронні гаманці. На цей час встановлено четверо потерпілих, які перерахували зловмисникам від 150 до 200 тисяч гривень.

Наразі правоохоронці проводять 7 обшуків у офісі та оселях фігурантів у Чернігівській, Київській областях та у столиці. Відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 189 (Вимагання) та ч. 2 ст. 182 (Порушення недоторканності приватного життя) ККУ. Учасникам угруповання може загрожувати до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Раніше повідомлялося, що правоохоронці затримали одного з лідерів злочинного світу Андрія Львівського, також відомого на прізвисько "Тиждень", 7 липня в аеропорту міста Софія (Болгарія). Також у Вінницькій області міграційна поліція затримала кримінального авторитета, який перебував у міжнародному розшуку.