"Масштабна корупція в Укрзалізниці": СБУ запобігла можливим аваріям поїздів

Служба безпеки викрила масштабну корупційну схему в АТ "Укрзалізниця". Учасники оборудки привласнювали гроші на постачанні неякісних запчастин для залізничних колій, що могло призвести до аварій рухомого складу.

Представники однієї з філій "Укрзалізниці" налагодили корупційний механізм одержання грошей на закупівлі продукції для ремонту транспортних сполучень. Для реалізації оборудки вони залучили столичну комерційну приватну структуру, яка впродовж 2020-2021 років здійснила поставку партії гумових прокладок для рейкових колій, інформують в СБ України.

Постачання амортизаторів здійснювалося в обхід встановленої процедури та без належного контролю якості, що дозволило порушити технологію виробництва, замінивши складні хімічні компоненти на більш дешеві матеріали. Реалізували ж комплектуючі за цінами високоякісної продукції по підробленим документам, а "різницю" клали у кишеню, через що державі нанесено мільйонні збитки. Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. На вилучену продукцію накладено арешт.

ASPI news повідомляло, що злочинне угруповання розкрадало вугілля з вантажних вагонів "Укрзалізниці". Також нагадаємо, як експосадовець Укрзалізниці привласнив 1 мільйон гривень на ремонті колійних машин.