СЦКК: Такого зухвалого застосування зброї на Донбасі, як у 2021-му, не було останні 5 років

Про це сказав керівник української сторони СЦКК Олександр Апполонов в інтерв'ю телеканалу «Дом».

Він нагадав, що лише за 11 та 12 вересня від обстрілів двоє українських військових загинули та 15 — отримали поранення. Апполонов вважає, що це пов'язано з початком російсько-білоруських навчань «Захід-2021» та виборами у російську Державну Думу, до яких намагаються залучити жителів окупованих територій Донбасі.

Лише за ці дві доби українська сторона надіслала 109 нот щодо порушення режиму припинення вогню, а також гибелі та поранень українських військовослужбовців.

«Таких зухвалих застосувань озброєння з боку збройних формувань Росії я не пам'ятаю протягом останніх п'яти років. Ідеться не про наші втрати, а про зухвале застосування засобів ураження», — сказав Апполонов.

Він зазначив, що після угоди про припинення вогню у липні 2020 року кількість обстрілів була меншою. «Але на початку цього року, травень, червень — обстріли ростуть в геометричній прогресії», — наголосив посадовець. Ситуація на ДонбасіЗ 27 липня 2020 року на Донбасі запрацювало нове перемир'я. Протягом перших місяців там справді суттєво зменшилася кількість обстрілів, проте зараз спостерігається нове загострення.

Протягом режиму тиші внаслідок обстрілів бойовиків загинули щонайменше 60 військовослужбовців. Ще понад 150 українських бійців зазнали поранень.

Окрім того, військові підриваються на вибухівках. За даними Міноборони, станом на 2019 рік на підконтрольній Україні території Донбасу було заміновано приблизно 700 тисяч гектарів.