Затриманого у Чехії за запитом України росіянина взяли під варту. Там він чекатиме рішення щодо екстрадиції

Про це пише чеське видання Novinky.

Тепер він чекатиме рішення щодо екстрадиції в Україну. Адвокат Франчетті Ян Шварц заявив журналістам, що запит України про екстрадицію є політично вмотивованим і не має нічого спільного зі злочинною діяльністю. «Попереднє ув'язнення — звичайна справа в процедурах екстрадиції. Рідко коли клієнта випускають на свободу. Будемо сподіватися, що суд в наступному процесі екстрадиції не піддасться цій політизації», — сказав Шварц.

В Україні росіянина звинувачують за статтею 260 Кримінального кодексу (Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань). За це загрожує до 15 років позбавлення волі. Напередодні українське МЗС повідомляло, що працюють над екстрадицією з Чехії Франчетті. 12 вересня його затримали у Празі за запитом України. Що про нього відомо?

Як повідомляють чеські ЗМІ, Франчетті — громадянин Росії, який із 2000 року постійно жив у Празі та працював фітнес-тренером. За інформацією «Радіо Свобода», росіянин також потрапляв у поле зору чеської контррозвідки. У 2014 році він активно брав участь в анексії Криму. За кілька днів до початку російської операції з анексії півострова Франчетті створив в Криму угруповання «Північний вітер». Воно налічувало 11 людей і відповідало за охорону ліній електропередач, газопроводу, а також виявлення «екстремістських груп».

Інформацію про це Франчетті підтвердив в одному зі своїх інтерв'ю. Тоді ж він розповів, що угруповання взаємодіяло з командуванням Військово-морського флоту Росії.

Чеське правосуддя7 вересня Крайовий суд у місті Плзень засудив до 20 років позбавлення волі у в'язниці посиленого режиму громадянина Чехії, який брав участь у війні на Донбасі на боці угруповання «ДНР». Того ж дня Празький міський суд заочно засудив ще одного громадянина Чехії до 20 років позбавлення волі за участь у війні на Донбасі на боці бойовиків.

За даними українського посольства у Празі, загалом у Чехії судили або судять понад 20 громадян країни за причетність до бойових дій на Донбасі. У межах цих справ були ухвалені приблизно шість вироків, з яких реальними є два.

У вересні 2020 року суд у Празі засудив на 4,5 року громадянина Білорусі Олексія Фадеєва за участь у бойових діях проти України на Донбасі. А в грудні 2020-го чеха Павела Кафку засудили до трьох років умовного покарання, яке пізніше замінили на реальний вирок.