Суд у Чехії заарештував росіянина, якого затримали за запитом України

Про це пише чеське видання Novinky.

Тепер він чекатиме рішення щодо екстрадиції в Україну. Адвокат Франчетті Ян Шварц заявив журналістам, що запит України про екстрадицію є політично вмотивованим і не має нічого спільного зі злочинною діяльністю.

«Попереднє ув’язнення — звичайна справа в процедурах екстрадиції. Рідко клієнта випускають на свободу. Будемо сподіватися, що суд у наступному процесі екстрадиції не піддасться цій політизації», — сказав Шварц.

В Україні росіянина звинувачують за статтею 260 Кримінального кодексу (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань). За це загрожує до 15 років позбавлення волі.

Напередодні українське МЗС повідомляло, що працює над екстрадицією Франчетті з Чехії. 12 вересня його затримали у Празі за запитом України.

Як повідомляють чеські ЗМІ, Франчетті — громадянин Росії, який із 2000 року постійно жив у Празі та працював фітнес-тренером. Росіянин також потрапляв у поле зору чеської контррозвідки.

У 2014 році він активно брав участь в анексії Криму. За кілька днів до початку російської операції з анексії півострова Франчетті створив у Криму угруповання «Північний вітер». Воно налічувало 11 людей і відповідало за охорону ліній електропередач, газопроводу, а також виявлення «екстремістських груп».

Інформацію про це Франчетті підтвердив в одному зі своїх інтерв’ю. Тоді ж він розповів, що угруповання взаємодіяло з командуванням Військово-морського флоту Росії.