В Офісі президента вимагають відсторонити від роботи директорку НВО №1, де масово захворіли учні

Заступник керівника Офісу президента Юлія Соколовська вважає за необіхдне відсторонити від роботи директорку хмельницького навчального закладу, де сталося масове захворювання дітей через виявлений у працівників харчоблоку золотистий стафілокок.

Про це йдеться в повідомленні на сайті ОПУ, передає Depo.Хмельницький.

Напередодні у Хмельницькому столичні високопосадовці розбиралися у ситуації з масовим захворюванням дітей в НВО №1. У період з 8 до 10 вересня до медиків надійшло 93 екстрених повідомлення на захворювання харчовою токсикоінфекцією та гастроентероколітами. Захворіли 92 дитини молодших класів НВО № 1 та 1 мама, котра заразилася контактно-побутовим шляхом від своєї хворої дитини.

Уже 13 вересня, встановлено джерело збудника інфекції. Так, у 4 працівників харчоблоку із зразків, відібраних для аналізу, виділено золотистий стафілокок. Із 12 зразків харчових продуктів у 3 стравах виявлено золотистий стафілокок (паелья, шніцель та інші); із 60 змивів у 27 зразках – золотистий стафілокок.

Директорку школи вже вже встигли покарати штрафом, однак її не відсторонили від роботи. А школу планують "запустити" з 22 вересня, після проведення остаточної дизінфекції. Власне це й стало причиною приїзду в область міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Владислави Магалецької, головного Державного санітарного лікаря Ігора Кузіна та заступника Керівника Офісу Президента України Юлії Соколовської.

Як повідомляється на сайті ОПУ, у приміщенні Хмельницької ОДА відбулася зустріч з керівництвом області та представниками правоохоронних органів щодо розслідування отруєння дітей, у якій взяли участь члени міжвідомчої комісії.

"Реформа харчування у школах передбачає не лише зміну меню й ремонт приміщень, а й відповідальне ставлення персоналу до заходів гігієни та санітарних норм. Медичний огляд є не формальністю, а важливою умовою безпеки дітей. За допущення таких випадків недобросовісного ставлення до своїх обов’язків і невиконання санітарних норм кухарями та персоналом, а також за відсутність належного контролю з боку керівництва винні нестимуть реальну відповідальність", – наголосила заступник керівника Офісу президента Юлія Соколовська.

За її словами, директора школи, у якій отруїлися діти, рекомендовано відсторонити від виконання обов’язків. Крім того, буде проведена перевірка отримання санітарних книжок працівниками харчоблоку та наявності всіх необхідних аналізів і обстежень.

Нагадаємо, міністр освіти повідомив, що від адміністрації закладу освіти та органів місцевого самоврядування й дотепер не було жодного офіційного повідомлення до компетентних органів, зокрема й МОН. Станом на 13 вересня, шостий день після спалаху, представники органів місцевого самоврядування на запит МОН не могли надати вичерпної інформації про ситуацію та навіть не володіли відомостями про відкрите кримінальне провадження.