Одного з керівників Центрального територіального управління капітального будівництва Міноборони затримано за земельні махінації

Київ. 15 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Правоохоронці викрили злочинну діяльність групи осіб, до якої входили посадові особи Міністерства оборони України та органів місцевого самоврядування, причетних до системних зловживань у земельній сфері, відчуження земель оборонного значення та розкрадання місцевого бюджету.

Як повідомляє прес-служба Державного бюро розслідувань (ДБР) в середу, зловмисники налагодили механізм отримання коштів за незаконне передання земель Міністерства оборони під забудову житлових будинків.

Наразі відомо, що учасники злочинної групи вимагали від одного із забудовників $45 тис. за сприяння в будівництві житлових будинків на землях однієї з територіальних об’єднаних громад Київської області, які перебувають в оренді у міністерства.

Для забезпечення необхідної кількості землі до угоди було залучено одного з керівників місцевої влади. За пролонгацію одного з договорів оренди та передання в Міноборони ще двох ділянок він зажадав $15 тис.

Слідчі ДБР задокументували отримання керівником громади і посередником 10 тис. доларів США за ухвалення необхідного рішення сесії ОТГ про продовження договору оренди з Міноборони на одну земельну ділянку та дозвіл на виготовлення проектної документації для іншої.

14 вересня правоохоронці затримали одного з керівників Центрального територіального управління капітального будівництва Міноборони і посередника під час отримання $20 тис. під час укладання угоди в службовому приміщенні Міноборони. Наразі тривають невідкладні слідчі дії, зокрема обшуки за місцями роботи та проживання учасників групи.

Вирішують питання щодо повідомлення затриманим про підозру. Попередня кваліфікація злочину – одержання неправомірної вигоди посадовою особою, поєднане з вимаганням (ч. 3 ст. 368 КК України).