Вибух автомобіля у Дніпрі: колишній сапер АТО озвучив версію. Ексклюзив

15 вересня, в Дніпрі стався вибух автомобіля, всередині якого знаходилося двоє людей. В результаті потужного вибуху водія Nissan розірвало на частини.

Колишній сапер Володимир, який служив у зоні АТО, ексклюзивно для Новини.LIVE поділився своєю версією того, що сталося.

"Якщо розглядати версію детонації вибухового пристрою, то здетонувати міг не обов'язково пристрій, а просто вибухова речовина. Наприклад, гексоген, який широко застосовувався раніше в АТО і зараз в зоні ООС", - розповів Володимир.

Гексоген легко транспортувати у великих кількостях - він зберігається в шнурах, які вже готові до застосування. Через них зручно пускати детонаційну хвилю до всього, що може здетонувати.

"Класичний тротил, наприклад, сам по собі не вибухає навіть у вогні, а от від імпульсу гексогену - відразу. До речі, такий шар насиченого чорного диму якраз виділяється при горінні тротилу", - додав колишній сапер.

Щодо гексогену, за словами Володимира, він дуже вибухонебезпечний-може здетонувати навіть якщо його впустити на землю з висоти менше метра.

"Його навіть нарізають на коротші шнури на дерев'яній поверхні-щоб іскра від ножа не запустила реакцію. Також він може вибухнути навіть не від вогню, а від природного нагріву. Наприклад, лежачи на сонці", - констатував колишній сапер АТО, Володимир.

Що сталося раніше

У Дніпрі на проспекті Богдана Хмельницького 15 вересня стався вибух в автомобілі Nissan. Обидві людини, що знаходилися в салоні, загинули. За даним фактом відкрито кримінальне провадження з попередньою правовою кваліфікацією за ст.258 Кримінального кодексу України як терористичний акт.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram і Viber Новини.LIVE.