В Україні діяв міжнародний канал контрабанди анаболічних стероїдів до США та країн ЄС

СБУ заблокувала діяльність злочинного угруповання, до складу якого входили мешканці Одеської та Київської областей. Вони налагодили канал контрабанди анаболіків з Молдови до України, а потім до США та країн ЄС.

Служба безпеки України повідомила, що кордон з Молдовою контрабанда перетинала під виглядом приватного багажу у регулярних рейсових автобусах, які прямують до Одеси. Там його зустрічали ділки і розміщали товар на транзитному складі в Одесі. А далі поштовими сервісами його відправляли до Василькова, де знаходився основний склад.

У США та більшості країн ЄС анаболічні стероїди прирівнюються до наркотиків і психотропів і придбати їх легально неможливо. Тож "клієнти" платили за них чималі гроші. Їм відправляли "товар" через міжнародні поштові сервіси під виглядом косметики, побутової хімії та продуктів харчування. Відправниками фігурували фіктивні особи.

У межах слідства проведено 11 одночасних обшуків за місцями мешкання і роботи учасників схеми та за адресами складів в Одесі, Києві та Василькові. Вилучено майже 100 кг сильнодіючих лікарських засобів та понад 100 кг інших лікарських препаратів загальною вартістю майже 250 тисяч доларів США; записи з чорною бухгалтерією та інформацією про здійснені відправлення препаратів за кордон.

Раніше повідомлялося, що оперативний співробітник центрального апарату СБУ був причетний до викрадення приватного підприємця і вимагання у нього грошових коштів. Нагадаємо, контррозвідники СБУ викрили та затримали на Херсонщині активного учасника незаконного збройного формування.