Ексзаступник генпрокурора наполягає, що Чорновола вбили кастетом

Про це він сказав в ефірі «4 каналу».

«Ми розслідували справу про вбивство Чорновола ще тоді (за часів президентства Леоніда Кучми — ред.) і встановили, що Чорновола вбили чотирма ударами кастета в потиличну частину голови і таким же самим кастетом добили водія», — заявляє Голомша.

Відповідаючи на уточнююче питання «чи було це точно не ДТП?», Голомша підкреслив: «Безперечно, що це було не ДТП ... У мене така сформована думка і переконання. І така ж думка у слідчого і у керівника оперативної служби».

«Було встановлено відключення подушок безпеки, підробка (документу — ред.) огляду місця події, було встановлено місце вбивства на Волині основного свідка. Коли ми відкопали труп, там були важкі метали в кістках. І ми "розкрутили" експерта, який сказав, що він не проводив розтин тіла Чорновола», — додав він.

Водночас, за словами Голомші, «в період найбільш активної фази розслідування цього та інших резонансних кримінальних справ у нього під "фейковий приводами" забрали справи і передали їх іншому заступнику генпрокурора». Каже, що вилучення справ відбулося за генпрокурора Олександра Медведька.

Подібні заяви лунають не впершеГоломша про вбивство Чорновола кастетом заявляє не вперше — таку інформацію він уже озвучував, зокрема в інтерв’ю у 2015 році. Дисидент, політичний діяч та журналіст В'ячеслав Чорновіл трагічно загинув 25 березня 1999 року в автокатастрофі під Києвом, коли його автомобіль зіткнувся на шосе КамАЗом. Загинув також водій політика Євген Павлов, постраждав прессекретар. Соратники Чорновола та низка політиків неодноразово заявляли про політичне вбивство.

У серпні 2011 року експертиза тіла Чорновола встановила, що він загинув в результаті травм, отриманих в ДТП.

Остання версія слідстваУ березні 2021 року заступник директора департаменту МВС з комунікацій зі ЗМІ Ярослав Тракало у коментарі «Українській правді» повідомив, що комплексна комісійна судово-медична, транспортно-трасологічна та автотехнічна експертиза дійшла висновку, що Чорновіл був смертельно травмований у результаті саме ДТП. А підтверджень інших версій загибелі наразі немає.

За словами Тракала, експертиза тривала майже 2 роки (31.

01.

2017-29.

10.

2018). Він також додав, що підтвердження теорії, що Чорновіл був смертельно травмований вже після ДТП, зокрема версії про ушкодження кастетом, експертиза, відпрацювавши наявні матеріали, не знайшла, однак повністю її теж не виключає.