Делегати ОБСЄ через загострення ситуації на сході України приїхали на КПВВ «Золоте»

Як передає Укрінформ, про це в Фейсбуці повідомляє пресслужба штабу ООС.

«У зв’язку із загостренням безпекової ситуації в операційній зоні ООС директором центру запобігання конфліктів ОБСЄ пані Тула Йоржола та заступником голови моніторингової місії ОБСЄ в Україні Марком Еттерінгтоном була ініційована зустріч з представниками Української сторони СЦКК, яка відбулась 15 вересня 2021 року в районі КПВВ «Золоте», - йдеться в повідомленні.

Під час зустрічі представники Української сторони СЦКК засудили недотримання з боку збройних формувань Російської Федерації режиму припинення вогню та обговорили питання загострення ситуації.

Представники ОБСЄ запевнили українську сторону у постійному моніторингу обстановки та пообіцяли вжити всіх необхідних заходів з метою запобігання порушенням режиму припинення вогню.

Українська сторона СЦКК повідомила представників ОБСЄ, що у разі подальшого загострення обстановки та недотримання з боку ЗФ РФ режиму припинення вогню, Збройні сили України залишають за собою право надавати адекватну відповідь із залученням необхідних сил та засобів.

Як повідомляв Укрінформ, протягом 11-12 вересня бойовики обстріляли українських захисників, поранивши 13 осіб, крім того, загинули 4 військовослужбовці ЗСУ.

Також спостерігаються систематичні обстріли окупантами населених пунктів Новогнатівка, Верхньоторецьке, Кряківка, Мар'їнка, мінування місцевості в районі ділянки розведення сил і засобів №2 «Золоте», що несуть пряму загрозу життю військовослужбовців ЗСУ та цивільному населенню. Крім того, зафіксовано обстріл автомобіля Української сторони СЦКК в районі населеного пункту Шуми.