Україна посилила кордон з Білоруссю через навчання «Захід-2021» - ДПСУ

Про це у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" повідомив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко, передає Укрінформ.

Він зазначив, що кордон з Білоруссю посилено охороняється вже тривалий час. Але українські прикордонники посилили свої позиції з огляду на проведення 10-16 вересня спільних навчань Росії та Білорусі "Захід-2021".

"Ми залучили достатньо сил і засобів Державної прикордонної служби. Зокрема, наші бойові підрозділи, комендатуру швидкого реагування, у яких є техніка, озброєння для ведення бойових дій і навчений персонал для цього. У разі необхідності, якщо будуть нестандартні ситуації, вони повинні посилити наші лінійні підрозділи", - розповів Демченко.

За його словами, з метою відстеження ситуації активно використовується патрульна авіація, у тому числі безпілотники.

"У нас достатня кількість прикордонних загонів, які патрулюють цю ділянку кордону", - наголосив речник ДПСУ.

Як повідомлялося, 10 вересня військовослужбовці Росії та Білорусі почали практичні дії на спільних стратегічних навчаннях "Захід-2021".

Практичні дії військ стартували одночасно на 9 російських полігонах і в акваторії Балтійського моря, а також на 5 полігонах у Білорусі.

У навчаннях беруть участь близько 200 тис. військовослужбовців, більш як 80 літаків і вертольотів, до 760 одиниць бойової техніки, в тому числі понад 290 танків, 240 гармат, реактивних систем залпового вогню і мінометів, а також до 15 кораблів.