На Івано-Франківщині заблокували діяльність "армії ботів" та затримали її організатора

UA: Cуспільне мовлення

На Івано-Франківщині викрили хакера, який створив та адміністрував автоматизовану мережу з понад 100 тисяч "фейкових" облікових записів. Через неї він здійснював DDoS- та спам-атаки, зламував вебсайти. Про це повідомляють на Facebook-сторінці управління Служби безпеки України в області.

Кіберпрацівники з’ясували, що керував 31-річний житель Івано-Франківської області, фахівець в ІТ-сфері.

"Чоловік за допомогою власного потужного апаратно-технічного обладнання та спеціально підготовленого програмного забезпечення спрямовував ресурси зараженої мережі для атак на сервери, підбору паролів до скриньок електронної пошти на віддалених комп’ютерах. Зловмисник надавав послуги з накрутки відвідувань сайтів та рейтингу в пошуку Google", — йдеться у повідомленні СБУ.

Замовників чоловік знаходив на закритих форумах та у Telegram-чатах, а розрахунки з "клієнтами" здійснював через заборонені в Україні електронні платіжні системи.

Під час слідства працівники СБУ виявили, що прикарпатець є представником російської електронної системи миттєвих розрахунків WebMoney, на яку поширюється дія санкцій РНБО.

Як йдеться у дописі, він виготовляв та видавав користувачам атестати підсанкційної платіжної системи, які використовуються для проведення трансакцій.

Окрім кібератак та зламування сайтів, чоловік займався підбором паролів до скриньок електронної пошти на віддалених платформах – " брутфорсом".

Під час обшуків, проведених за адресами реєстрації та фактичного мешкання зловмисника, слідчі вилучили комп’ютерне обладнання з доказами протиправної діяльності.

Наразі організатору ботнету готується повідомлення про підозру за та , Кримінального кодексу України.