СБУ блокувала діяльність "армії ботів", якя поширювала вірусні програми і здійснювала DDoS- та спам-атаки

ITTA

Київ. 11 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Служба безпеки України (СБУ) викрила хакера, який створив потужний ботнет – автоматизовану мережу з понад 100 тис. фейкових акаунтів, через яку здійснював DDoS- та спам-атаки і зламував веб-сайти.

Як повідомляє прес-центр СБУ в понеділок, зловмисник, житель Івано-Франківської області, крім кібератак і злому сайтів, підбирав паролі до скриньок електронної пошти на віддалених платформах так званих брутфорсом.

Замовників хакер знаходив на закритих форумах і в чатах Telegram, а розрахунки з "клієнтами" здійснював через заборонені в Україні електронні платіжні системи. При цьому, за даними слідства, зловмисник є представником російської електронної системи миттєвих розрахунків Webmoney, на яку поширюється дія санкцій Ради національної безпеки України.

Під час обшуків, проведених за адресами реєстрації та фактичного проживання зловмисника, вилучено комп’ютерне обладнання з доказами протиправної діяльності.

Наразі організатору ботнету готують повідомлення про підозру за ч. 2 ст. 361-1 (створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут) та ст. 363-1 (перешкоджання роботі електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж або мереж електрозв’язку шляхом масового розповсюдження повідомлень електрозв’язку) Кримінального кодексу України.