Чиновник часів Януковича та син екс-спікера Ради Рибак каже, що з його будинку в Козині вкрали $2 млн, зашитих у стелю

Київ media

Обухівський суд Києва розглядає справу про крадіжку 2 мільйонів доларів з будинку екс-голови Державної архітектурно-будівельної інспекції Олександра Рибака та його дружини в Козині. Про це повідомляє видання «Судовий репортер» з посиланням на матеріали Обухівського районного суду Київської області, який розглядає цивільні позови потерпілих.

За версією Рибака, у 2014 році він з дружиною Іриною Фріденталь (дочка бізнесмена Михайла Фріденталя, сестра дружини екс-нардепа Олександра Шепелева) сховав долари у стелі господарської будівлі. Господар не цікавився схованкою до середини жовтня 2016 року, коли вирішив дістати гроші. Стелю розшили, але грошей там не виявилося.

Експерти встановили, що цілісність стелі була порушена приблизно у 2014 році. Ймовірно, це сталося, коли Рибак з сім'єю поїхали відпочивати, а господарство контролював домоправитель, який мав ключі від усіх будівель та кімнат.

В ході розслідування охоронець маєтку вказав на колишнього домоправителя. Той нібито дістав гроші і дав йому пів мільйона доларів за мовчання. Після повернення господаря домоправитель перестав виходити на роботу, пояснюючи, що перебуває у стані «запою».

Після звільнення домоправитель начебто почав багато подорожувати за кордоном, купив новий Volkswagen. Охоронець також придбав собі квартиру в Обухові і земельну ділянку в Грузії, а також автомобіль і подарунки своїм родичам. Приблизно половину своєї суми він сховав і пізніше віддав слідчим.

За словами експертів, стелю приміщення хтось повністю розбирав та потім назад зібрав, про що свідчить інша фарба та інші профілі, на яких кріпиться гіпсокартон. Для виконання таких робіт, за оцінками експертів, було потрібно щонайменше два дні.

Повідомляється, що тепер обоє чоловіків є підозрюваними, потерпілі заявили цивільний позов на 55 млн гривень.

Нагадаємо, Олександр Рибак, уродженець Донецька, є сином колишнього спікера Верховної Ради Володимира Рибака. Він обіймав посаду голови ДАБІ за часів Віктора Януковича — з кінця 2010 року до початку 2014-го. У 2013 році журналісти писали, що компанія, засновником якої раніше був Фріденталь, заробляла на експертизі проектів будівництва, коли головою ДАБІ був Рибак.