В Україні викрито вербувальників найманців для участі в збройному конфлікті в Сирії

Інтерфакс-Україна

Офіс генерального прокурора повідомляє про викриття групи осіб, які вербували українців із метою використання у збройному конфлікті на території Сирії.

Як повідомляє прес-служба відомства в понеділок, організатору та двом учасникам повідомлено про підозру у вербуванні найманців з метою використання у збройних конфліктах, воєнних або насильницьких діях (ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 447 КК України). Зловмисникам обрано запобіжний захід - тримання під вартою.

За даними слідства, з лютого 2020 року по березень 2021 року житель Києва організував схему отримання прибутку з вербування громадян України для участі у воєнних і насильницьких діях на боці опозиційно налаштованих військових загонів у Сирії. Для реалізації своїх злочинних намірів він залучив ще двох жителів Київської області. Вони підшукували осіб серед спортсменів, колишніх військовослужбовців, добровольців, які брали участь в АТО, або тих, хто мав бойовий досвід поводження зі зброєю.

За участь у збройному конфлікті на території Сирії найманцям обіцяли грошову винагороду в розмірі $5 тис. на місяць, залежно від рівня їхньої бойової підготовки.

Під час обшуків за місцем проживання фігурантів виявлено та вилучено комп'ютерну техніку, мобільні телефони, сім-картки, банківські картки та флеш-носії.